O mnie | psycholog i psychoterapeuta | Kraków
psycholog i psychoterapeuta Iwona Kopeć | Kraków | psychoterapia psychodynamiczna | pomoc psychologiczna
Nazywam się Iwona Kopeć. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych (szczególnie z doświadczeniem traumy rozwojowej, emocjonalnej, szokowej i urazowej), pomocą psychologiczną oraz pomocą w kryzysie. Pracuję psychodynamicznie, czerpiąc inspiracje z myśli egzystencjalnej i korzystając z dorobku myśli poznawczo-behawioralnej. Dodatkowo, w związku z rozwojem nowych podejść w terapii opartych na emocjach oraz na ciele (podejście bottom-up) poszerzam swoje metody pracy o te aspekty. Ważne jest dla mnie holistyczne podejście do Klientów/Pacjentów. W swojej pracy zatem dbam o to, aby dostosować metody i techniki do osoby, do problemu z którym przychodzi Klient/Pacjent oraz celów, które zostaną wspólnie uzgodnione na początku naszej współpracy.
O mnie: psycholog i psychoterapeuta | Kraków
Jestem psychologiem (Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii na Wydziale Filozoficznym) i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w 4-letnim (obecnie 4 rok) całościowym szkoleniu z Psychoterapii Psychodynamicznej organizowanym przy Oddziale i Gabinecie Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Od ponad 15 lat pracuję z ludźmi i wśród ludzi. Moje początkowe wieloletnie doświadczenie w branżach komercyjnych (m. in. menedżer) jest znaczące dla mojej pracy. Pozwoliło mi na poznanie specyfiki trudności, z którymi borykają się pracownicy na różnych stanowiskach w firmach. Dodatkowo mogłam zaobserwować jak na przestrzeni lat zmienia się system pracy, kultury pracy i zarządzania.
Mam różnorodne doświadczenie kliniczne
Doświadczenie w bezpośredniej pracy klinicznej zdobywałam na Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera oraz Szpitalu Specjalistycznym im. dra Józefa Babińskiego. Odbyłam również staż na Oddziale Psychiatrii Psychodynamicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Klinice Psychiatrii Dorosłych. Oprócz tego pracowałam również w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób chorujących psychicznie i z niepełnosprawnością intelektualną.
Od dłuższego czasu moja praca jest związana z interwencją kryzysową. Początkowo pracowałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie oraz w Telefonie Zaufania, obecnie jestem zatrudniona w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Oprócz tego pracuję jako psychoterapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego Myślenice (Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe) i w gabinetach prywatnych w Krakowie.
Dbam o poszerzanie swoich kompetencji
Od ponad 7 lat regularnie uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach, kursach, warsztatach, wykładach i konferencjach, dbając o ciągłe poszerzanie swojego zakresu wiedzy i kompetencji w pracy z Drugim Człowiekiem. Z ważniejszych szkoleń mogę wymienić szkolenia z technik* terapii poznawczo-behawioralnej, z zakresu psychologii LGBT, udzielania pomocy psychologicznej online („Szkoła E-POMOCY” V edycja; realizowany przez Stowarzyszenie INTRO) oraz drogą telefoniczną, dramy stosowanej oraz diagnozy procesów otępiennych.
Ponieważ od jakiegoś czasu interesuję się tematem traumy, dlatego też staram się przede wszystkim poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w tym obszarze. W temacie traumy godne uwagi są:
»Kurs „Paca nad traumą (wybrane zagadnienia praktyczne)”, (2018), organizowane przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii;
»XIV Konferencja Naukowa „Trauma dziecięca – terapia i interwencja”, (2018), organizowana przez Fundację Mederi;
»Szkolenie „Zastosowanie kliniczne teorii polimotywacyjnej Liottiego (psychoterapia poznawczo-ewolucjonistyczna)”, (2018/2019), prowadzone przez dr Fabio Monticelli; organizowane przez Fundację Przyjaciele Martynki i Centrum Psychologii Relacyjnej – Hanna Michalska;
»Warsztat „Wprowadzenie do Somatic Experiencing®”, (2019), prowadzone przez Doris Rothbauer.
»Szkolenie „Wprowadzenie do diagnozy zaburzeń dysocjacyjnych„, (2020), prowadzone przez dr hab. Igora Pietkiewicza i dr n. med. Radosława Tomalskiego;
»Szkolenie EMDR – stopień I, (2020), prowadzone przez dr Anabel Gonzalez Vazquez;
»Warsztat „Oznaki regulacji i dysregulacji systemu nerwowego”, (2020), prowadzony przez dr Sonia Gomes;
»Seminarium „Traumy interpersonalne w terapii EMDR”, (2020), prowadzone przez dr Annę Ritę Verardo;
»Szkolenie EMDR – stopień II, (2020), prowadzone przez dr Anabel Gonzalez Vazquez;
Obecnie również jestem w trakcie (2019-2022) 3-letniego szkolenia z Somatic Experiencing® (metoda leczenia objawów traumy i łagodzenia chronicznego stresu).
Wydaje się istotne, aby wspomnieć, że odbyłam wieloletnią psychoterapię własną, która jest wymogiem do uzyskania certyfikatu przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ważnym aspektem mojej pracy jest również korzystanie z regularnej superwizji u doświadczonych psychoterapeutów.
Poza poszukiwaniem psychoterapeutycznego przysłowiowego Graala, w chwilach wolnych moje zainteresowania kierują się w stronę informatyki (bardzo ogólnie rzecz ujmując). Jest to bezpośrednio związane również z ukończonymi przeze mnie studiami informatycznymi.
Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa oraz Kodeksem Etycznym Psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Cóż więcej? Lubię pisać, a odpoczywam wsłuchując się w dźwięki muzyki lub szum fal.
* Ukończenie przeze mnie szkoleń z technik poznawczo-behawioralnych nie jest jednoznaczne z tym, że jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Do posługiwania się takim tytułem upoważnia tylko ukończenie 4-letniego szkolenia z CBT rekomendowanego przez PTTPB.

psycholog i psychoterapeuta | Pomoc w kryzysie | Pomoc psychologiczna | Kraków | Komu pomagam? | Jak pomagam? | Kontakt
strona główna